kontakt | mapa strony
 
 
 
   
 
WARSZTATY WYSTAWY PLENERY WYPRAWY FOTOGRAFICZNE WŁODZIMIERZ PŁANETA
 
 
 
     
  wystawy 2012/2013
  wystawy 2010/2011
  wystawy 2008/2009
  wystawy 2007/2008
  wystawy 2006/2007
   
 

 

wernisaż 26 lipca 2007 godz.19.30

Stała Galeria Fotografii
Warsztaty Fotograficzne

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2, Kraków

wystawę można oglądać
do 2 października 2007

Stała Galeria Fotografii
Warsztaty Fotograficzne

Centrum Kultury
"Dworek Białoprądnicki"
ul. Papiernicza 2
Kraków

wernisaż:
05 października 2006 r.
godz. 19.30

wystawa otwarta do
11 listopada 2006 r.

ZAPRASZAMY !

IRAN za sprawą doniesień telewizyjnych kojarzy się nam przede wszystkim z bronią atomową, religijnymi rządami ajatollahów oraz islamem ukazywanym z tej najgorszej perspektywy.

Tymczasem Iwona Kukla, autorka wystawy IRAN 2007 zabiera nas w podróż po kraju pełnym baśniowych krajobrazów. Widzimy, więc urzekającą architekturę meczetów, bezkresne piaski pustyni, ruiny Persepolis – wyjątkowego świadectwa potęgi starożytnej dynastii Achemenidów.

Warto zatrzymać się dłużej nad każdą z fotografii, by, choć na chwilę przenieść się w tajemniczy, nieznany świat, odpocząć w cieniu meczetu Imama w Isfahanie, poczuć gorący piasek spalonej słońcem pustyni Dasht-e Lut, czy też cofnąć się ponad dwa i pół tysiąca lat wstecz, by dać się urzec królującej niegdyś nad całym Bliskim Wschodem, majestatycznej stolicy Persepolis.

 

  

Zdjęcia z podróży na Wschód w 2006 roku, w czasie której odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc między Irkuckiem a Pekinem. Pierwszym z nich była Wierszyna - polska wieś położona na północ od Irkucka, założona przez osadników w 1910 roku. Można tam liczyć nie tylko na spacery w tajgę ale, przede wszystkim, na długie i bardzo ciekawe rozmowy z mieszkańcami we wciąż tutaj żywej polszczyźnie.
Drugim etapem naszej podróży był Bajkał i jego wyspa Olchon. Jezioro - piękne i zimne - warte podziwiania o każdej porze roku. Spędzilismy kilka dni we wsi Hużyr, która jest przyjaznym miejscem wypadowym na wędrówki po Olchonie i podziwianie wciąż dzikiej przyrody. Miejscowa ludność to głównie Buriaci. W okresie wakacyjnym zdają sie być wyparci przez turystów i obsługujacych ich Rosjan. Latem w Hużyrze panuje atmosfera kompletnego luzu, na plażach palą się ogniska przy których łatwo doczekać świtu...

Prace prezentują:
Anna Dzięgiel, Piotr Jeleń, Włodzimierz Płaneta, Rafał Zięba

Studio fotograficzne to miejsce, gdzie obrazy powstają w sposób zaplanowany i kontrolowany. Aparat fotograficzny nie służy tylko do obserwacji ale jest częścią aktu twórczego, mającego swój początek w świadomości fotografa. Autor całkowicie jest odpowiedzialny za to, co pojawia się na zdjęciu.
Drobiazgowe planowanie każdego ujęcia, szczególna dbałość o stronę techniczną fotografii pochłania wiele godzin przygotowań, gromadzenia niezbędnych akcesorii oraz znajomości warsztatu popartego doświadczeniem. Kontrola nad obiektem zdjęciowym połączona z kontrolą jego oświetlenia o różnorodnym charakterze może dać zaskakujące rezultaty, niemożliwe do zrealizowania w plenerze.
Warsztat fotografii studyjnej całkowicie różni się od pozostałych rodzajów fotografii, gdzie sytuacja zdjęciowa w przeważającej części "chwytana" jest spontanicznie.
W studio wszystko, co da się wyobrazić, począwszy od martwej natury po złożone kompozycje przy udziale żywych modeli można sfotografować w bardzo wyrafinowany sposób. Ogromna satysfakcja z efektu końcowego jest tej samej miary jak "złoty strzał" rejestrujący ten jedyny właściwy moment.
Prezentowane fotografie są rezultatem sześciomiesięcznej pracy uczestników Warsztatów Fotograficznych w Kra-kowskim Dworku Białoprądnickim.


wernisaż 17 maja 2007 godz. 19.30
wystawa otwarta od 11 maja do 5 czerwca 2007

wernisaż 22 marca 2007 r. godz. 19.30
wystawa otwarta od 22 marca do 17 kwietnia

Artur Magdziarz - jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, obecnie pracuje jako prywatny przedsiębiorca. Należy do Fotoklubu Zamek ze Szczecina oraz Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, bierze udział w licznych plenerach i konkursach. Dotychczas fotografował między innymi w Kenii, Francji, Chorwacji, Grecji, Włoszech i Czechach. Jego prace można było zobaczyć na wielu wystawach: wystawie przeglądowej Fotoklubu Zamek ze Szczecina "Prezentacje XI", "Barwy Natury" organizowanej w Szczecinie przez ZZFK Akademii Rolniczej, "W słońcu południa" w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie oraz wystawie poplenerowej "Święto miasta" w Gryficach. Swoje prace prezentował też na wystawach indywidualnych "Burano - żyj kolorowo" i "Zachodniopomorskie pejzaże".

www.europomerania.eu

Tomasz Dybiec - Tatrzański Sen

wenisaż 11 stycznia 2007r. godz 19.30
wystawa otwarta do 6 lutego 2007 r.

 

 

 

 

wernisaż 5 lipca 2007 godz.19.30

Stała Galeria Fotografii
Warsztaty Fotograficzne

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2, Kraków

 

fotografie prezentują:

Marta Miskowiec
etnolog, od 10 lat pracuje w Muzum Fotografii w Krakowie
Aleksander Filipowicz
architekt
Marcin Niewalda
genealog, muzyk, fotograf

wystawa otwarta od 14 czerwca do 3 lipca 2007

Stała Galeria Fotografii
Warsztaty Fotograficzne

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2, Kraków

"Jeśli miałeś szczęście mieszkać w Paryżu jako młody człowiek, to dokądkolwiek udasz się przez resztę życia, idzie on za tobą, bo Paryż jest świętem ruchomym." /E. Hemingway/

Moja bliska znajomość z Paryżem zaczęła się dawno temu, we wczesnych latach 70-tych. Miałam wówczas szczęście spędzać w tym mieście wakacje. I od tamtego czasu Paryż idzie za mną nieustannie. Jest jakaś dziwna magia w klimacie tego miasta, jest to coś, czego nie da się zdefiniować. Zwiedziłam wiele miast świata, zdarzało mi się mieszkać w słynnych metropoliach ale zawsze porównywałam je z Paryżem.
Podziwiam ciągłość życia tego miasta. Powracając po latach lub tylko po roku czuje się tak jakbym była tu wczoraj. Znajduje moje ulubione kawiarnie na Saint-Germain-des Pres, te same egzotyczne restauracyjki w Dzielnicy Łacińskiej, widuje te same sklepy i bukinistów na nabrzeżach Sekwany.
Mimo upływu lat, szybkiej amerykanizacji mojego ulubionego miasta Paryż pozostaje Paryżem. Odwiedzając to miasto kolejny raz zaczynam od śniadania na Ponts des Arts, sniadania z widokiem na zakochane pary, na wolno sunące po Sekwanie barki... Paryż niezmiennie wart jest mszy.

Zofia Zalewska

wernisaż 19 kwietnia 2007 r. godz. 19.30
wystawa otwarta od 19 kwietnia do 9 maja 2007

Pomerania, region Europy, którego polska część skupiona jest wokół Szczecina, kojarzonego przeważnie z morzem. Tak naprawdę, to dużo więcej, rzeki, jeziora, lasy, piękne widoki.
Wszystkie zdjęcia prezentowane w ramach wystawy zostały zrobione nie dalej jak 100 km od Szczecina. Okazuje się, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata, by podziwiać niezwykłe spektakle przyrody i ulotne piękno przemijającego czasu.
" Wystarczy zatrzymać się na chwilę w zagonionym świecie i spojrzeć przed siebie" - mówi Autor.

"Fotografuje od czerwca 2004. Jako, że kocham podróże, do tej pory moja uwaga skupiła się przede wszystkim na fotografii pejzażu i architektury. Głównym tematem moich zdjęć są góry - od kiedy pamiętam, zawsze kochałem ich przestrzenność i mistykę. Fotografia pozwala mi na pełniejsze przeżywanie kontaktu z górami. Górski spacer, nabiera zupełnie innych barw przez okienko obiektywu, stając się emocjonującą przygodą. Odnajdywanie górskich rytmów, planów, poszukiwanie światła jest dla mnie zgłębianiem ich tajemnic. Możnaby powiedzieć, że za każdym razem odkrywam je na nowo. To, co wg mnie jest w fotografii najważniejsze, to to, żeby nigdy nie przestawać sie rozwijać - ciągle eksperymentować, szukając wciąż nowych inspiracji."

Tomasz Dybiec

 

 

 

 

     
 
 
kontakt mapa strony warsztaty wystawy plenery wyprawy fotograficzne włodzimierz płaneta home administrator